Adresa BRNO Starobrněnská 10 / 602 00 Brno - střed

tel Rezervace: +420 736 487 948

Hotel Royal Ricc byl založen na začátku devadesátých let minulého století majitelem Karlem Klubalem, který má s hoteliérstvím velmi bohaté zkušenosti. Pochází z rodiny, jež se v tomto oboru pohybuje více než sto let a znalosti se tu předávají z generace na generaci. Hlavním cílem rodiny je zajistit pro klienty komfort, relaxaci a nadstandardní služby.

Hotel se nachází v krásném pozdně renesančním domě, jehož významným prvkem je jeho průčelí z roku 1595. Nechal jej postavit tehdejší majitel, Ital Francesco Canevale , který celý dům získal díky sňatku s vdovou po slavném italském kameníkovi, Antoniu Silvovy. Historický název hotelu Royal Ricc - Canevalův dům.

Fotografie ze sbírek Muzea města Brna

Na konci minulého století prošla celá budova rozsáhlou památkovou rekonstrukcí včetně interiéru hotelu. Barokním rustikálním nábytkem byly zařízeny všechny pokoje, restaurace, vinárna i lobby. Interiér je kombinací kvalitního a funkčního vybavení s obrazy starých mistrů a nástěnnými freskami.

Hlavním cílem rekonstrukce bylo upravit pokoje tak, aby vyhovovaly i těm nejnáročnějším hostům. Hotel tak nabízí pokoje jak ve standardní kategorii s kazetovými stropy a vitrážovými okny, tak v kategorii De Luxe nebo Suite, poskytující nadstandardní prostor pro práci i relaxaci.

Hotel Brno Royal Ricc v minulosti navštívila řada slavných celebrit. Ubytoval se zde například bývalý prezident Václav Havel, mág David Coperfield, hudební skupina Scooter nebo jezdci formule F1 Kimi Räikkönen, David Couldhard, Alexandr Wurz a mnoho dalších.

Do rodinného stříbra patří i pražský hotel U Páva, který se nachází na Malé Straně, v těsné blízkosti Karlova mostu.